Chelsea FC – Stoke City 4:2

13 v rade! Jedna výhra za druhou a Chelsea pokračuje vo svojej krasojazde. Stoke City lídrovi Premier League dlho vzpieral, nakoniec ale sebavedomým Blues podľahlo jasne 4: 2. Hrdinom zápasu je Brazílčan Willian, autor dvoch gólov, vrátane víťazného.

Chelsea sa už od úvodu stretnutia do súpera pustila a že sa dostala do vedenia až po polhodine hry, je len dielom skvelého Granta. Ten dovtedy fantasticky vychytal Diega Costu aj Edena Hazarda. Až keď Cesc Fábregas z rohového kopu naservíroval loptu na hlavu Garyho Cahilla, začalo Stamford Bridge poriadne oslavovať.

Lenže hneď po obrátke sa začali veci mierne komplikovať.

Adam poslal do vápna Chelsea dlhý nakopať, ktorý sa cez Petra Croucha dostal až k Martinsovi Indimu a lopta skončila v bránke. Domáce ale dokázali na pokusy Potters reagovať. Prvýkrát to trvalo desať minút, než fortuna stavkova kancelaria sa po osi Moses – Hazard jal pohotovo páliť Willian a Chelsea zasa viedla.

Zakrátko ale hŕstka fanúšikov cestujúcich zo Stoke-on-Trent opäť vyčíňala. Obrana Londýnčanov sa druhýkrát javila trochu ťažkopádne, keď sa Bojan dostal do šestnástky a cez Dioufa lopta doputoval až pred odkrytú svätyňu k legende anglickej futbale Peter Crouch. 2: 2 a začínalo sa zase od začiatku.

Lenže tentoraz Willian stačila jedna jediná minúta. Bojan sa tentoraz ifortuna sk svojim dribling svojmu trénerovi nezavďačil, keď ho o balón pripravil Cesc Fábregas. Ten nakoniec aj prihrával Willian do vápna a brazílsky Kudrnáč napálil loptu bez rozmýšľania do šibenice. Fábregas v tomto stretnutí skompletizoval 100 asistencií – dokázal to ako najrýchlejší futbalista v histórii Premier League.

Definitívne rozuzlenie strhujúceho stretnutia prišlo až päť minút pred koncom základnej hracej doby. Diego Costa sa celý duel zastřeloval, vo veľkej šancu napálil balón vysoko nad, ale po autové vhadzovanie Marcosa Alonsa prejavil svoju najsilnejšiu stránku. Obrovskou bojovnosťou pretlačila Martinsa Indiho a pohotovo ľavačkou uzavrel skóre na 4: 2.